Konuşma klüpleri

İspanyolca’ya ait temelleri, hatta teorik olarak (gramer, kelime dağarcığı vb) ileri seviye bilgileri çok farklı kaynak ve metodlardan edinebilirsiniz. Konu bu teorik bilgileri kullanmaya, dili gerçekten konuşmaya ve dille olan ilgi ve bilginizi sıcak tutmaya çalışmaya gelince ise işler biraz değişiyor. Yurtdışına, ilgili coğrafyalara seyahat edebiliyorsanız ne mutlu. Anadili İspanyolca olan arkadaşınız varsa yine şanslısınız. Tüm bunlar yoksa benim gibi umutla Couchsurfing.com ya da airbnb.com gibi sitelerden bu dili konuşan kişileri misafir edeceğiniz günleri bekleyebilirsiniz. Ya da skype vb programlar vasıtasıyla , bulacağınız arkadaşlarınızla görüntülü,sesli ve yazılı olarak pratik yapabilirsiniz.

İstanbulda yaşayan ya da şehri ziyaret eden birisi iseniz daha da şanslısınız, size güzel haberlerimiz var. Daha önceden de az da olsa bahsetmeye çalıştığımız İspanyolca konuşma klüplerinin sayısı ve çeşitliliği dilin popüleritesiyle beraber artmakta. Bunlardan belli başlılarını saymaya ve kısaca bilgi vermeye çalışacağım. Kimimize sıkıcı gelebilen gramer/teori/kitap ağırlıklı çalışmalar yerine genellikle sınıf ortamından daha rahat ortamlarda gerçekleşen bu konuşma etkinliklerine katılarak hem dil konusundaki bilginizi geliştirebilir, pratik yapabilir, özgüveninizi ve motivasyonunuzu arttırabilir, sıcak insanlarla tanışıp yeni arkadaşlar edinebilir, yeni lezzetler tadabilir ve son derece keyifli zamanlar geçirebilirsiniz. ( Detaylar için editleme yapılacak).

La Mesa Espanol

Solo hablamos español

https://www.facebook.com/events/401840029995896/

Curso de conversación (Aleja)

https://www.facebook.com/events/948599491856889/

Nazım Hikmet Kültür Merkezi (Kadıköy) İspanyolca Konuşma Sınıfı

http://istanbul.nhkm.org.tr/atolyeler-3/

Blue Apple Dil okulları İspanyolca Konuşma Klubü

https://www.facebook.com/blueappledil/photos/a.111257375606794.11524.111250335607498/774003149332210/?type=1&pnref=story

Bu yazı Genel kategorisine gönderilmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir