Günümüzde dünya genelinde hem günlük hem de işhayatında en çok kullanılan dilin İngilizce olduğu bilinen bir gerçek. Ancak  gelişen dünyada bir bireyin sadece  tek bir yabancı dil bilmesi  iş hayatında başarısı, kültürel yaşamdan tat alması, dünyayla iletişim halinde olması için yeterli olamamaktadır. İngilizce’nin anadil olarak kullanıldığı ve süper güç olarak adlandırılan ABD’de bile vatandaşlar  2. bir dil olarak yoğun bir şekilde İspanyolca öğrenmektedirler. İspanya, Arjantin, Bolivya, Kolombiya, Kosta Rika, Küba, Şili, Ekvador, Guatemala, Honduras, Meksika, Nikaragua, Panama, Paraguay, Peru, Porto Riko, Dominik Cumhuriyeti,El Salvador,Uruguay, Venezuela vb pek çok ülkenin resmi dili olan İspanyolca , dünyanın diğer ülkelerinde de her geçen gün yaygınlaşmakta ve uluslararası iletişim için yoğun olarak kullanılmaktadır (http://tr.wikipedia.org/wiki/İspanyolca). Ülkemizde ise son yıllarda pek çok ilköğretim okulunda çocuklara bu dil yabancı dil olarak erken yaşta öğretilmeye başlamıştır.

 Hispanik kültürünü öğrenmek ve hayatınınızı daha keyifli hale getirmek, iş yaşamınızda yeni açılımlar ve hatta iş sahibi olabilmeniz için bu dili ve farklı yabancı dilleri öğrenmenin yararını zaman içerisinde göreceksiniz.  Bankacılık, işletme, iletişim, inşaat,  servisleri, gazetecilik, tıp, öğretmenlik, turizm ,tekstil, ticaret başta olmak üzere pek çok sektörde size yeni kapıların açılmasına yardımcı olabilecektir.

 Bu blogda basit düzey ve paylaşımlarla başlayarak zaman içerisinde içerik ve seviyeyi zenginleştirecek şekilde beraber İspanyolca öğrenmeyi arzu etmekte , mevcut bilgimi ve kaynaklarımı sizlerle paylaşmak istemekteyim. Bu öğrenimi mümkün olduğunca zengin dış kaynaklarla beslemek ve bunun da yardımıyla hem öğrenimizini keyifli hale getirmek ve bunu maliyetsiz olarak gerçekleştirmenizi sağlamaya çalışacağım. Her ne kadar İspanyolcayla başlıyor olsak da diğer farklı dillerden de (Fransızca, Almanca vb.) paylaşımlarda bulunarak  bu blogun ufak da olsa faydalı olmasını sağlamaya çalışacağım. Buradaki paylaşımlarla ilgili önerileriniz, yanlışlarla ilgili geribildirimleriniz vb için ispanyolcamacerasi@gmail.com adresine email gönderebilirsiniz.

  Hola! ve şimdilik Hasta luego!

https://www.facebook.com/ispanyolcamacerasi

Bu yazı Genel kategorisine gönderilmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir